Zajęcia fakultatywne

Szanowni Studenci I, II, III, IV, V roku kierunku lekarsko-dentystycznego

Informujemy, że studenci kierunku lekarsko-dentystycznego są zobowiązani zrealizować 100 godzin zajęć fakultatywnych, z czego:

- 40 godzin jest realizowane na I roku w ramach przedmiotu do wyboru (etyka  lekarska z elementami filozofii, historia stomatologii lub psychologia lekarska z elementami socjologii),

- 60 godzin do zrealizowania od II do V roku studiów.

Regulamin zajeć fakulatywnych na rok akademicki 2021/2022

Fakultety 2021/2022

Semestr letni

Zapisy odbędą się

od dn. 14.03.2022 godz. 20.00 do dn. 15.03.2022 godz. 23.59

wyłącznie przez stronę: wd.wum.edu.pl

II/III/IV/V rok

Medycyna przyszłości – Zakład Informatyki Medycznej i Telemedycyny – semestr letni - 30 godzin (sem)

sylabus studia stacjonarne / niestacjonarne

Przetwarzanie danych z wykorzystaniem arkusza kalkulacyjnego - Zakład Informatyki Medycznej i Telemedycyny  - semestr letni - 30 godzin (ćw)

III rok

Mikrobiologia jamy ustnej wieku dziecięcego – Zakład Mikrobiologii Stomatologicznej – semestr letni – 15 godzin (5godz. sem + 10 godz. ćw)

sylabus studia stacjonarne / niestacjonarne

IV rok

Komunikacja  i zrozumienie pacjentów LGBT+ - Studium Komunikacji Medycznej – semestr letni – 30 godzin (sem)

III/IV rok

Stomatologia zachowawcza w praktyce klinicznej – Zakład Stomatologii Zachowawczej – semestr letni – 30 godzin (sem)

sylabus studia III rok stacjonarne / niestacjonarne

sylabus studia IV rok stacjonarne / niestacjonarne

IV rok

Praktyczne aspekty anatomii klinicznej i radiologicznej zębów w nowoczesnej endodoncji – Zakład Stomatologii Zintegrowanej, Zakład Stomatologii Dziecięcej – semestr letni - 15 godzin (sem)

Semestr zimowy

Zapisy odbędą się

od dn. 18.10.2021 godz. 20.00 do dn. 20.10.2021 godz. 23.59

wyłącznie przez stronę: wd.wum.edu.pl

I rok*

1. Etyka lekarska z elementami filozofii – Zakład Etyki Lekarskiej i Medycyny Paliatywnej – semestr letni – 40 godzin (20wyk+20sem)

sylabus studia stacjonarne / niestacjonarne

2. Historia stomatologii – Studium Historii Medycyny – semestr letni –40 godzin (20wyk+20sem)

sylabus studistacjonarne / niestacjonarne

3. Psychologia lekarska z elementami socjologii – Zakład Epidemiologii i Biostatystyki – semestr letni –40 godzin (20wyk+20sem)

sylabus studia stacjonarne / niestacjonarne

*(jeden przedmiot do wyboru, obowiązkowy do zaliczenia roku studiów, zajęcia odbywają się w semestrze letnim)

II rok

4. Symulacja warunków klinicznych z wykorzystaniem VR – Zakład Propedeutyki i Profilaktyki Stomatologicznej – semestr zimowy - 15 godzin (10ćw/5sem) - zapisy zakończone

sylabus studia stacjonarne / niestacjonarne

5. Czyste leczenie bezpieczne leczenie -Zakład Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego- 30 godzin e-Learning

II, III, IV, V rok

6. Mnemotechnika-jak pamiętać żeby nie zapomnieć– Zakład Informatyki Medycznej i Telemedycyny - 30 godzin e-Learning

IV rok

7. Komunikacja medyczna w praktyce lekarza dentysty- Studium Komunikacji Społecznej – 30 godzin (5wyk e-l+ 25ćw.)

V rok

8. Symulacja warunków klinicznych z wykorzystaniem VR- Zakład Propedeutyki i Profilaktyki Stomatologicznej – 5 godzin (3ćw/2sem)- zapisy zakończone